Sonuçları Daraltın

İtalya’nın ünlü Mermer Markası Temmer Mermer’le Türkiye’de Geri Dön

İtalya’nın ünlü Mermer Markası Temmer Mermer’le Türkiye’de
Firma Adı : Temmer Marble

 19/02/2014        

"İTALYA'NIN ÜNLÜ MERMER MARKASI TEMMER MERMERLE TÜRKİYE'DE ! "
 

Temmer Mermer, konut sektöründen gelen yoğun talep üzerine açtığı, İstanbul Etiler Showroom'unda yeni yıla yeni ürünlerle girdi! İtalyan Markası Decor Marble'ın Altın varaklı ürünleri Türkiye'de simdi Temmer Mermer'de...
 

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, yurtdışından ve bilhassa yurtiçindeki lüks konut projelerden gelen yoğun talepler nedeniyle İstanbul Etiler'de açtığı showroom'unda yeni yıla yepyeni ürünlerle giriyor. Afyon, Bilecik ve Eskişehir ocaklarından çıkardıkları doğal taşlar dışında showroomda sergilediği 50 çeşit mermer ürünlerine yenilerini ekleyen Temmer Mermer, İtalyan markası Decor Marble ile Türkiye icin exclusive anlaşması imzaladı. Buna göre firmanın ürünlerini showroomda müsterilerine sergileyen Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya " İtalyan firması Decor Marble'ın çok populer bir ürün grubu olan Orocolato Marble  grubunun numunelerini showrooma koyduk. Mermerin üzerine binlerce farklı motif ve desenler çalışılabiliyor. Bu desenler varakla kaplanıyor veya rölyef şeklinde biçimleniyor. Her iki çalışmada da desen varakla dolgulanıyor. Istendigi takdirde varak yerine aynı calisma 22 ayar altınla da yapiliyor. Dünyada özellikle İngiliz, Amerikalı  ve Rus zenginlerin hem ofislerinde hem de lüks konutlarında kullandıkları bu malzemenin Türkiye'de de tercih edileceğini düşüyoruz. Çoğunlukla dikey yüzeylerde kullanılabilen bu ürün grubu, özellikle mimarlar tarafından ilgi görecek" dedi.
 

 

" Etilerdeki Temmer Mermer Showroom'una yoğun ilgi "

Geçtiğimiz aylarda Nispetiye Caddesi'nde açılan Temmer Mermer Showroom'una özellikle mimarlardan ve mimarlık ofislerinden yoğun bir taleple karşılaştıklarını söyleyen Çetinkaya " Showroomumuzda kişiye veya projeye uygun çözümler üretebildiğimiz için özellikle mimarlar ve mimarlık ofisleriyle birlikte çalışıyoruz. Onlar bize projelerini anlatıyorlar, biz de kendi mimar ve içmimar çalışanlarımızla istedikleri çalışmalarımızı sunup, uygulayabiliyoruz" dedi. Çetinkaya, mimarlar ve içmimarlarla yaptıkları bu iş birliklerinde marka değeri yüksek butik projelere, plaza, villa, konut, büyük ofisler, beş yıldızlı oteller ve restaurantlara hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.Ayrıca işyeri veya konut sahipleri de showrooma gelerek,Temmer Mermer'in mimar ve içmimar kadrosuyla ortak çalışmalar yaparak istedikleri mermer uygulama fikirlerini neticelendirebiliyorlar.                  

 " Cari açığın ilacı olan mermer sektörünün ihracat engelleri kalkmalı "
 

Dünya mermer rezervlerinin % 35'inin Türkiye'de olması ve mermer ihracatının cari açığın ilacı olabilmesi sebebi ile mermer sektörünün ülke ekonomisi için,çok önemli olduğunu sık sık vurgulayan Çetinkaya: "Mermer ne yazık ki uzun süreler ihmal edildiği ve kullanılmadığı için özellikle nihai tüketiciler tarafından çok iyi bilinmeyen bir malzeme. Ancak son 10 yıldır eski populerliğine ulaşmaya başlayan mermeri anlatmak için kendi özkaynaklarımızla showroomdan başlayarak, mimar, inşaat sektörü ve medya olmak üzere çeşitli meslek gruplarının davet ve toplantılarına giderek detaylı olarak mermeri tanıtıyoruz." dedi. Çetinkaya sözlerine: "Sektörden bir kaç gönüllü dostumuzla Ankara'yla ilişkilerimizi sıkı tutup sektörün sorunlarını aktarıyor, ikili temaslarımızda özellikle ihracatın önündeki engellerin kaldırılmasıiçin sürekli Ankara ile temas halinde bulunuyoruz" diye devam etti.
 

2013 yılını hedefleri doğrultusunda yaklaşık 60 milyon TL ile kapattıkları belirten Çetinkaya, 2014 ciro hedeflerini 75 milyon TL olarak açıkladı. Cirolarının yüzde 80'inin ihracat olduğunu söyleyen Çetinkaya, başta Çin, Hindistan olmak üzere dünyanın hemen her yerine mermer verdiklerini vurguluyor.

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Talep Formu
  Güvenlik Kodu