Blog

Mermer işçiliği

Ham mermerin alındıktan sonra işlenmesi için atölyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Atölyeler de yapılan işlemler arasında kesim işlemleri ilk olurken şekil verme ve taşlama gibi işlemlerde sıra ile yapılmaktadır.
Devamı >>

İnternet Hayatımızı Kolaylaştırıyor

Mermerin yeraltından çıkarılmasının dışında mermer el işçiliğinin de önemli olduğunu bilmelisiniz. Çünkü mermerin kalitesine etki eden en önemli unsurlardan biri de mermerin nasıl işlendiğidir.
Devamı >>

İç Mekan Güzelliği

Güzel görünmesini istediğiniz iç mekanlarınız için önem verdiğiniz mermer dekorasyon tadilat işleri her zaman en iyi kalite mermer tercih edilerek yapılmalıdır.
Devamı >>

Güncel Mermer Fiyatları

Güncel mermer fiyatları Her bütçeye uygun mermer fiyatları ile sizler de ev ve işyerleriniz için mermer tercih edebilirsiniz. Mermer fiyatlarının bütçenize uygun olup olmadığını araştırmak için internet doğru bir mecra ancak güncel fiyatları bulmak için internetin yetersiz kalabileceğini de hesaplamanız gerekiyor.
Devamı >>

Mermer Üretimi

Mermer üretiminde kullanılan mermer makinaları kaliteli olmak zorundadır. Çünkü profesyonel işlemler için profesyonel makineler kullanılmalıdır. Mermer makinesi seçiminde bulunurken makinenin yetkinliklerine dikkat etmeniz gerekir.
Devamı >>

Doğada Granit Oluşumu

Granit farklı bir madendir. Aynı zamanda değerli de bir mermer türü olarak dikkat çeken granit, birkaç minarelin bir araya gelerek önce kayalara sonrasında ise granit mermer türüne dönüşmesi ile oluşur.
Devamı >>

Mermer Makinaları

Mermer makinaları mermer cinsine göre değişir. Farklı güçte ve özellikteli mermer makineları ile mermere kalitesini kaybettirmeden, değer kazandıracak işlemler yapabilirsiniz.
Devamı >>

Mermer Kullanım Alanları

Mermer ömürlük bir maden olarak değerlendirilir. Ocaklardan çıkarılan mermer, kaliteli bir şekilde işlenir. Mermerin işlenme aşamasında ise cilalanması ve kesimi önemlidir.
Devamı >>

Mermerden anlamak

mermer kalitesini ilk bakışta fark ettirir! Kaliteli mermer seçiminin birçok avantajı vardır. Kaliteli mermerden anlamak için mermer uzmanı olmak gerekmiyor.
Devamı >>

Mermer Dekorasyon - Tadilat

Mermer kalitesinde iş çıkarmak için mermer dekorasyon tadilat işleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmez.
Devamı >>

Ayrılık Taşı: Onyx

Değerli taşlardan biri bulunan oniks taşı ayrılık taşı olarak bilinir. Kara renge sahip bulunan bu taş, korku ve endişe duygularını dengelediği bilinir.
Devamı >>

Granit neden tercih edilir?

Granit neden tercih edilir? Granit tercih edilir çünkü doğaltaş cinsleri arasından en kaliteli, işleme en uygun olanıdır. Güzel sanatlar alanında yapılan sanat eserlerinin yapı malzemesi olarak değerlendirilen doğaltaş cinsi olan granit, gördüğünüz tüm heykel eserlerin, merdiven basamaklarının ve şöminelerin yapılması ve uzun ömürlü olmasında etkilidir.
Devamı >>

Mermer Tedarikçileri

Mermer malzemeleri tedarikçilerinin son derece titiz çalışması gerekir. Çünkü mermer tedariğinde önemli olanın kaliteli mermere sahip maden ocaklarından mermer almak olduğunu bilmek gerekir.
Devamı >>

Mermer Çıkarılan Coğrafyalar

Mermerlerin çıkarıldığı alanlar her zaman değerli olmuştur. Kullanım açısından yer altı zenginliği olarak bilinen mermerler dağlardan ve kimi yerlerde yer altında çıkarılabilmektedir.
Devamı >>

Mermer Kalitesi neden önemli?

Mermer kalitesine önem veren ve Türkiye mermer piyasasında adından söz ettiren mermer firmaları arasından seçim yaparken firmanın referanslarına dikkat etmeniz gerekir.
Devamı >>