Sonuçları Daraltın

İstanbul Natural Stone Doğaltaş Fuarı’nda İlk Günden Hindistan’dan Siparişler Aldık Geri Dön

İstanbul Natural Stone Doğaltaş Fuarı’nda İlk Günden Hindistan’dan Siparişler Aldık
Firma Adı : Temmer Marble

Temmer Mermer, 11. Uluslararası Naturel Stone Fuarı'nda tasarım ürünlerini sergiledi. Fransız ve Hintli ziyaretçiler fuara özel hazırlanan tasarım ürünler ile ebatlı ve blok ürünlerden sipariş verdiler !

Dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Temmer Mermer, İstanbul CnrExpo fuar merkezinde 4/7 Haziran günlerinde 11.'si düzenlenen Naturel Stone Uluslararası Doğal Taş ve Mermer fuarına katıldı. Sektörün özellikle ihracat payına katkısı olan fuarın, bu yıl beklentilerinin üzerinde geçeceğini düşündüklerini söyleyen Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçılar Birliği (İMİB) Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya " Fuarın ilk günü beklentimizin üzerinde ve geçen yıla oranla daha yoğun katılımla başladı. Sektörün gelişmesi ve kendini göstermesi açısından önemli olan bu fuar son güne kadar da yoğun geçti " dedi.

 

Özellikle Avrupa ülkelerinden katılımın yoğun olduğunu söyleyen Rüstem Çetinkaya " İhracat departmanım, daha ilk günden Hindistan'dan gelen misafirler, Afyon Şuhut ocağımızdan çıkan Affumicato taşımızdan sipariş aldı" dedi. Çetinkaya " Fuarda ayrıca, İsrail, Fransa, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Irak, Mısır ile çeşitli  Kuzey Afrika ülkelerinin katılımlarını görüyoruz. Her yıl olduğu gibi yerli mimarlar da fuara ilgi gösteriyor " dedi.

 

Fuarın son günlerinde İMİB'i temsil etmek üzere, Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nin açılışına katılan İMİB Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya " Dünyanın en önemli sanat ve mimarlık etkinliği arasında sayılan, Venedik Bienali'nde Türkiye, İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın ve 21 destekçinin katkılarıyla 20 yıllık kalıcı bir mekana sahip oldu. Bundan sonra Bienal'de Türkiye Pavyonu olarak eserlerimiz yer alacak. Biz de İMİB olarak bu etkinliğe destek olduk. Bundan sonra da desteğimizi esirgemeyeceğiz"dedi

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Talep Formu
  Güvenlik Kodu