Sonuçları Daraltın

AZERİLER, VİLLALARINDA TEMMER MERMER´İ SEÇTİ Geri Dön

AZERİLER, VİLLALARINDA TEMMER MERMER´İ SEÇTİ
Firma Adı : Temmer Marble

Türkiye'den konut satın alan Azeriler, saray yavrusu villaları için Türk mermerini tercih ediyorlar. Türklerden farklı olarak konutun hemen her yerinde mermer kullanan Azeriler, ayrıca altın işlemeli mermer seçeneklere de yoğun ilgi gösteriyor. 

 

Etiler Nispetiye Caddesi'nde ki showroomunda onlarca çeşit doğal taş sergileyen Temmer Mermer, yabancı müşterilerden yoğun ilgi görüyor. Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Çetinkaya " Son günlerde Türkiye'den konut alan Azeri müşterilere sık sık teklifler hazırlamaya başladık. Türk müşterilerimizden farklı olarak, mermeri konutun içinde yoğun olarak ve bir dekorasyon aracı biçiminde kullanan Azeriler, hem kendi ocaklarımızdan çıkardığımız yerli doğal taşları hem de İtalya'dan getirdiğimiz altın varaklı özel desenli ürünleri tercih ediyorlar " dedi.

İtalya'nın ünlü markası Decor Marble ile exclusive bir anlaşma yaptıklarını belirten Çetinkaya, gerçek altınla hazırlanan bu özel ürünlere yabancıların ilgisinin yoğun olduğunu vurguladı.

 

Mermer Sektöründe düşüş beklentisi...

 

Etiler showroomda butik işlere hız verdiklerini söyleyen Çetinkaya " Bu yönde ekibimizi genişletiyoruz. Mermer Türk müşterilerimiz tarafından da beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılanıyor " dedi. Aynı zamanda İstanbul Maden İhracatçılar Birliği (İMİB) Başkan Yardımcısı görevi olan Rüstem Çetinkaya, önümüzdeki dönem için maden sektörünü uyarıyor. Çin'den gelen talebin azalması, Irak'ta ki belirsizlik gibi çeşitli nedenlerden, bu yılın sonunda mermer sektörünün büyümesinde düşüşler olabileceğini söylüyor. Maden sektörünün, alternatif pazarlar yaratmadığı durumda yıl sonunda düşüşler yaşayabileceğini, bu doğrultuda işten çıkarmaların başlayacağını da vurguluyor. Çetinkaya " Biz Temmer Mermer olarak bir kaç yıl önce sektörün bu yönde bir küçülme yaşayabileceğini öngördüğümüz için, üretimi azaltmak, stok maliyetinden kurtarmak ve başka pazarlar yaratmak gibi çözümler üreterek bu durumdan etkilenmemeye çalıştık. 2014 için bir büyüme beklemesek de en azından küçülme yaşamadan 2015'e geçiş yapabileceğimizi düşünüyoruz " dedi.

 

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Talep Formu
  Güvenlik Kodu