Oniks Doğal Taş Çeşitleri
Geri Dön
Oniks Doğal Taş Çeşitleri

Oniks Doğal Taş Çeşitleri Oniks doğal taşlar arasında geçişlerin en çok olduğu taşlardan biri olmaktadır. Geçişlerin yoğun olması doğal taş görünümünü de desteklerken sıcak ve uyumlu bir görünüm kazanılmasında oniks taş çeşitlerinden sef oniks, bal oniks, beyaz oniks gibi malzemeler tercih edilmektedir.

Kullanım alanları arasında otel, müze ve ortak yaşam alanlarında bulunan avmler yer döşeme, duvar kaplama ya da dekoratif amaçlı arka plan görünümlerinde kullanılmaktadır. Oniks doğal taşın tercih edilmesinin nedenleri arasında sağlamış olduğuna inanılan ruhsal faydalar da yer almaktadır.

Doğal taşlar  arasında dokunulduğunda ya da bulunan ortama pozitif enerji, mutluluk gibi duyguların gelişmesinde ve çoğalmasında yardımcı olan şifalı taşlar arasında kabul edilen oniks taşı stres azaltıcı ve sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Bir ortamda bulunan oniks taşı oradaki insanların stresini azaltarak daha rahat kendilerini ifade etmelerini sağlamaktadır. Bu sayede insanlar alış veriş merkezlerinde ya da otellerde kendilerini daha iyi hissettiklerini ifade etmektedir. Masaj taşları arasında yer alan oniks taşı kök çakra taşı olması nedeni ile omurilik ve kuyruk sokumu gibi bölgeler de etkili olmaktadır.

Doğal taşlar ile yapılan masajlar da en çok tercih edilen oniks taşı sinirlerin yatışmasında, işitme gücünün artmasında ve her duygunun dengelenmesinde kullanılmaktadır. Oniks taşının şifalı birçok etkisinden siz de evinizde kullanarak faydalanmak istiyorsanız banyonuzun duvar döşemeleri ya da her hangi bir bölümünü tercih etmelisiniz.