Sonuçları Daraltın

Kenar Kırma


Mermer ocaklardan çıkarıldığında büyük bir serüvenin başlangıç noktasına, mermer atölyelerine getirilir. Buralarda mermerin son halini alması için önemli görevlere sahip mermer makineleri vardır. Bu makinelerden biri de kenar kırma mermer makinesidir. Kener kırma, markalama, pah alma özelliklerini taşıyan makinelerden geçen mermer, bloklama sonrasında levhalar halinde hazırlanır ve son olarak cilalanarak nihai tüketiciler için hazır hale gelir.

Mermer makinelerinin tamamını satın alarak mermer atölyesi kurmak maliyetlidir. Bu nedenle mermer sektöründe marka olmak isteyen girişimler mermer makinelerini kiralama alternatifini seçerler. Mermer makinelerinin tamamı kiralanabilir. Kiralayacağınız kenar kırma mermer makinesi ile kaliteli işler ortaya koyabilirsiniz. Önemli olan mermerin son halini almasıdır. Bu aşamaya gelene kadar nasıl mermer makineleri seçtiğiniz önemlidir.

Mermer kusursuz bir çalışmanın sonucudur. Mermer maden ocaklarından çıkartılır ve kayalar atölyelere getirilir burada şekillendirilir, cilalanır, dolgu yüzey çalışması yapılır ve blok levhalar halinde cilalanmış bir şekilde mermer el işçiliğinin emrine geçer. Zemin kaplama, iç ve dış yüzey kaplama için tercih edilir. Ev ve işyeri dekorasyonunda tercih edilen bir yapı malzemesi olarak da dikkat çeken mermer, özellikle son trend dekorasyonların ayılmaz bir parçasıdır. Mermer seçimi yaparken mermerin ne tür işlemlerden geçtiği, kesimi parlaklığı rengi ve kalitesi ön plandadır.

Aradığınız Firma Kayıtlarda Bulunamadı !...