Mermer yüklü kamyon devrildi
Geri Dön

Çarpmanın etkisiyle kamyon kasasında bulunan işçiler yola savrulurken, araçta sıkışan sürücüye ise ilk müdahaleyi kepçe operatörü yaptı.

Kaza öğle saatlerinde Sarıyer Zekeriyaköy rampasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücü Metin Kaplan’ın direksiyon hakimiyetini kaybettiği 34 BY 4313 plakalı kamyonet, yoldaki refüjlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle Kaplan araç içerisinde sıkışırken, sürücünün yanında ve kamyonetin kasasında bulunan işçiler ise yola savruldu. Bu sırada o esnada yoldan geçen bir kepçe operatörü Mesut Çit, eli direksiyon konsolu arasında sıkışan sürücü Kaplan’a ilk müdahaleyi yaparak itfaiyeekiplerine haber verdi. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri kurtarma çalışmalarını tamamlarken,yaralı sürücü Metin Kaplan ve Cengiz Kurnaz sağlık ekipleri tarafından Şişli Etfal Eğitim ve AraştırmaHastanesi’ne götürüldü.

Öte yandan kaza nedeniyle etrafa savrulan mermerler kepçe yardımıyla kaldırılırken, devrilen kamyonet yine kepçe yardımıyla yerinden kaldırıldı.Kamyonette bulunan Yunus Arınç, aracın kaydığını ve sürücünün hakimiyetini kaybettiğini belirtti.Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.