Mermer Cila Makinası
Geri Dön
Mermer Cila Makinası

Mermerlerinizin parlak ve güzel görünmelerini istiyorsanız mutlaka cilalarını yaptırmanız gerekmektedir. Genelde mermerlerin son aşamasında cila yapılsa da kimi bölgelerde cilasız kullanım tercih edildiği için önce döşeme daha sonra cila işlemi yapılabilmektedir. Cila yapılırken yüzeyin tamamen temizlenmesi ve sonrasında hızlı adımlar ile kurutulup tıraşlanarak parlaklık kazanılması sağlanmalıdır.

Bu aşamada cilalanan yüzeyde kayma çok sık karşılaşıldığı için cila sürecinde işlemlerin hızlı yapılarak bu riski en aza indirmek planlanmaktadır. Cilalanan mermerlerin kullanımı her zaman daha uzun ömürlü olurken kullanıldığı alanda oluşan dış etkilerden etkilenmesi de azalarak her açıdan uzun ömürlü bir adım oluşturmaktadır.

Mermer cilalama makinesi kullanım açısından ağır bir makine olduğu için teknik konuda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Teknik bilgiye sahip olan kişilerin bu makineleri kullanırken sorunsuz işlem yaptığı görülürken bilgisiz olan kişilerin kullanımında gerçekten cila aşamasında fazlalıklar kayganlığı arttırarak yüzeyde kaymaların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Mermer cilalarken yer döşemelerinde genelde döşeme tamamlandıktan sonra cila üzerinden geçilerek yapılmakta ve en az bir gün kurumaya bırakılarak tam olarak cila işleminin tamamlanması gerçekleşmektedir. Yer döşemesinin dışında kullanılan mermer kullanımlarında ise genelde atölyelerde cila işlemi de bittikten sonra kullanılan yerlerde değerlendirilmektedir. Genelde bu cila işleminin de yapıldığı masa ve sehpa modellerinde cila çok daha güzel görünen bir son adım olmaktadır.Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası
Mermer Cila Makinası